Tepelné čerpadlo vzduch-voda smalt 300l

Kód: 3881
Neohodnotené
1 979 €
Skladom (> 5 ks)

Tepelné čerpadlo  Eco heat pro odoberá dostupný vzduch k ohrevu teplej úžitkovej vody. Zo vzduchu čerpá tepelnú energiu pomocou kompresie a prostredníctvom termodynamického javu ju odovzdáva vode v zásobníku. Pri optimalnych podmienkach dokáže čerpadlo pracovať 356 dní v roku počas dňa aj noci.

Detailné informácie

Podrobný popis

Špičkové  tepelné čerpadlo vzduch-voda za výbornú cenu. Jednoduchá inštalácia, priaznivá cena, univerzálne použitie – vhodné pre vykurovanie, klimatizáciu, celoročnú prípravu teplej vody a ohrev vody v bazéne.

Tepelné čerpadlo Tweetop Ecos H Pro 300l

Zo vzduchu čerpá tepelnú energiu pomocou kompresie a prostredníctvom termodynamického javu ju odovzdáva vode v zásobníku. Pri optimalnych podmienkach dokáže čerpadlo pracovať 356 dní v roku počas dňa aj noci. Tepelné čerpadlo EcoHeatPro je určené pre ohrev teplej úžitkovej vody v obytných a verejných budovách. Tepelné čerpadlo ohrieva studenú vodu z vodovodu, ktorá sa nachádza v nádrži v spodnej časti. V hornej časti tepelného čerpadla je kompresor. Vzhľadom k veľkosti zariadenia (výstup), tepelné čerpadlo je určené pre použitie v domácnostiach, malé občerstvenie, napr. krčmy, reštaurácie. Avšak, môžete pripojiť niekoľko tepelných čerpadiel v paralelnom zapojení.
Tepelné čerpadlo EcoHeat Pro využíva tepelnú energie horúcej vody čerpanej z výstupu z ventilácie. Množstvo vzduchu potrebného pre správnu funkciu tepelného čerpadla je iba 350 m3 / h.
Najlepšie miesto pre inštaláciu tepelného čerpadla Tweetop EcoHeatPro je miestnosť, kde si môžete ľubovoľne usporiadať prívod vetracieho vzduchu z budovy. To môže byť, napr. technická miestnosť alebo garáž. Je dôležité, aby vzduch z ostatných oblastí mohol ľahko prúdiť tam, kde je tepelné čerpadlo k dispozícii. Prívod vzduchu môže byť dosiahnuté inštalovaním vzduchotechnického potrubia z budovy do miestnosti, kde je tepelné čerpadlo. To umožňuje rekuperáciu tepla z každej miestnosti v budove. Je tiež možné, prísun vzduchu do miestnosti na fungovanie tepelného čerpadla tradičným spôsobom a to takým, že sa dvere do miestnosti, v ktorej sa tepelné čerpadlo nachádza, nezatvárajú.

Pri aktivácii, ventilátor tepelného čerpadla vytvára mierny podtlak v miestnosti, pričom vzduch z objektu bude prúdiť do miestnosti. Tepelné čerpadlo EcoHeatPro umožňuje simultánne kúrenie a chladenie. Rovnako dobré miesto pre tepelné čerpadlo je práčovňa a sušiareň, pretože priestory sú veľmi vlhké. V týchto oblastiach dokáže tepelné čerpadlo pracovať veľmi efektívne, dokáže ohrievať vodu a zároveň odvádza vlhký vzduch z miestnosti, takže oblečenie vyschne rýchlejšie.