Q-THERM Balenie 5 L

Kód: 2897
Neohodnotené
59 €
Skladom (> 5 ks)

Q-THERM je certifikovaný tepelnoizolačný materiál, ktorý sa aplikuje na vnútorné povrchy stien stierkovaním, náterom alebo striekaním. Používa sa na odizolovanie chladných stien, k zamedzeniu úniku tepla, k odstráneniu príčiny vzniku plesní, k zlepšeniu tepelnej pohody a zvýšeniu efektivity vykurovania.

Detailné informácie

Podrobný popis

Q-THERM je vnútorná stierková tepelná izolácia, ktorá už cez 10 rokov pomáha našim zákazníkom zlepšiť tepelnú pohodu, zvýšiť efektivitu vykurovania, usporiť energie, natrvalo odizolovať sálanie chladu zo stien a zanechať teplé steny na dotyk.

  Studené steny a pocit zimy?   

 

Udáva sa, že žiarením je v lete dodávaných  až 90 % tepla a v zime je takto vo vnútri budovy prenášaných 50 – 70 % energie. Z toho vyplýva, že izolácia, ktorá v zime zadrží teplo vo vnútri miestnosti, odizoluje chladné steny, rovnomernejšie rozloží teplo a zvýši povrchovú teplotu stien nám zabezpečí tepelnú pohodu a usporí značné náklady na vykurovanie.

K tomuto účelu bola vyvinutá  vnútorná stierková a nástreková tepelná izolácia Q-THERM, ktorá pracuje na inom princípe ako známe tepelnoizolačné materiály ( polystyrén, minerálna vlna a pod.)

Jej vývoj od roku 2004 vychádza z požiadaviek  zlepšiť tepelnú pohodu, znížiť mieru pohlcovania tepla chladnou stenou, odizolovať  sálanie chladu zo stien, zvýšiť povrchovú teplotu stien, rovnomernejšie rozložiť teplo v priestore, zlepšiť efektivitu vykurovania a tým aj znížiť náklady na vykurovanie. Q-THERM ovplyvňuje iné fyzikálne hodnoty ako vonkajšia izolácia, keďže sa aplikuje z vnútornej strany. Je dokonale paropriepustný - dýcha. Jeho schopnosti izolovať sú založené na vákuovej zložke.  Zlepšuje tepelný odpor konštrukcie, súčiniteľ prechodu tepla a má nízku tepelnú vodivosť čím po aplikácií výrazne ovplyvňuje kvalitu tepelnej pohody v miestnosti a efektivitu vykurovania. Všetky tieto hodnoty má potvrdené certifikovaným meraním v štátnej skúšobni. Preto aj v kombinácií s vonkajšiou izoláciou prináša výborné výsledky.  

V praxi dochádza k tomu, že po nanesení 0,5 – 1 mm silnej vrstvy na vnútorný povrch muriva odizoluje chladné steny, ktoré zapríčiňujú sálanie chladu a značne odoberajú  vyprodukované teplo. Po aplikácií dochádza k rýchlemu zvýšeniu teploty v miestnosti, teplo ostáva v miestnosti a po stabilizácií dochádza k pomalej akumulácií tepla stenou. Po nanesení zvyšuje povrchovú teplotu stien, zanecháva teplé steny na dotyk, zamedzuje úniku tepla, rovnomernejšie rozkladá teplo a tým výrazne zvyšuje tepelnú pohodu v miestnosti. Podľa stavebnej fyziky platí pravidlo, že ak stabilne zvýšite povrchovú teplotu steny o 1 °C, tak sa stabilne zvýši teplota v miestnosti o 1 °C a to tvorí úsporu energií 6 %. Q-THERM zvyšuje teplotu v miestnosti o 3 - 4 a viac °C v závislosti na objekte a type vykurovania. Úspora energií sa preto pohybuje cca 18 - 24 % a viac. V letných mesiacoch naopak spomaľuje prehrievanie priestoru následkom rozohriatej konštrukcie. 

 

Q-THERM zároveň pomáha riešiť najčastejšiu príčinu vzniku plesní v zimných obdobiach. Zrážanie vzdušnej vlhkosti na studených stenách tvorí príčinu vzniku plesní a jediný spôsob ako tomu zabrániť natrvalo je odizolovať studenú stenu a zvýšiť povrchovú teplotu steny nad hodnotu rosného bodu.

 

   Oblasti použitia Q-THERMu

  

Q-THERM sa aplikuje všade tam, kde je potrebné zamedziť únikom tepla a odizolovať chlad. Nanáša sa na interiérové plochy, ako sú vápenno cementové omietky, betón, sadrové omietky, panely, drevo a jeho vedľajšie produkty, kovové povrchy, sklo a mnoho ďalších, pretože má silnú priľnavosť k podkladu. Používa sa v domoch, bytoch, chalupách, chatách, nemocniciach, kanceláriách, hoteloch, úradoch, v energetickom sektore a pod.

1. Prechladzujúce základy 2. Ostenie okolo okien 3. Chladné rohy 4. Nevykurujúce schodisko 5. Chladné steny - priečky 6. Chladné obklady

7. Kuchyňa 8. Garáž - pivnica 9. Podkrovie 10. Tepelné mosty 11. Chladné obklady 12. Izolácia - podlahové kúrenie

 

Tepelná odolnosť Q-THERMu po aplikácií bez strát deklarovaných vlastností je do - 40 °C + 150 °C.

 

   Spôsoby aplikácie Q-THERMu

Q-THERM sa aplikuje tromi spôsobmi: STIERKOVANÍM, NÁTEROM, STRIEKANÍM

 

 Aplikačná hrúbka: 0,5 - 1 mm

Spotreba z 5L balenia: 5 - 10 m2