Podlahové kúrenie

Montujeme pre Vás  aj  podlahové vykurovacie fólie EKOS


Ak je vykurovacia fólia inštalovaná priamo pod plávajúcou podlahou je charakteristické nízkymi stratami vytvorenej tepelnej energie, pretože vyprodukované teplo sa priamo prenáša na povrch podlahy. Vykurovací systém je plne automatizovaný pomocou termostatov,pomocou ktorých je možné regulovať maximálnu teplotu podlahy ako aj teplotu vo vykurovanom priestore. Kvalitná regulácia zabraňuje zbytočnému prehrievaniu izieb a stratám energie. Vďaka programovateľným termostatom je možné nadstaviť nižšiu teplotu v čase keď nie je nikto v domácnosti a komfortnejšiu teplotu počas večera, po návrate z práce.
 

Tepelný komfort

 

Vykurovacia fólia  je technologicky vyspelý produkt ktorý spĺňa všetky požiadavky na jednoduchú funkcionalitu a praktickosť. Vďaka ultra tenkej fólii môžete vo svojej domácnosti, byte alebo kancelárii využívať moderný a ekologický spôsob vykurovania. Regulácia je prakticky okamžitá a celý systém je plne automatizovaný takže nie je potrebné sa o nič starať. Naša fólia Heat pracuje na báze infračerveného žiarenia, ktoré pozitívne stimuluje funkcie ľudského organizmu. Naviac, pri tomto vykurovaní nedochádza k neželanej cirkulácii teplého vzduchu a prachu, čo ocenia najmä alergici. Ďalšia výhoda je  že infravlny pôsobia priamo na predmety, pôsobí i na steny, čo má pozitívny vplyv na steny  a pôsobí proti vztváraniu plesní vo Vašom domove.

Vykurovacie fólie a náklady na vykurovanie

Mesačné náklady záležia od celkovej tepelnej izolácie stavby, použitých materiálov, okien, a podobne. Stredné náklady sa pohybujú medzi 0.22 – 0.5 Eur / m2 za mesiac. V prípade starších stavieb alebo horšej izolácie môžu náklady vzrásť.

Pre minimalizáciu nákladov je možné kombinovať podlahové kúrenie s  infrapanelami napr v kúpelní a všade tam kde treba.Fólia sa položí pod podlahu len na miesta chodenia, čo dá pocit príjemne teplej podlahy a na steny je možné použiť Ecos  infrapanely.

Výhody podlahového vykurovania pomocou infra fólie Heat Ecos
  • rýchly efekt a nábeh kúrenia, nízke straty energií
  • regulácia teploty termostatom 
  • rovnomerné rozloženie tepla vo vykurovanom priestore
  • možnosť selektívneho vykurovania iba vybraných priestorov
  • jednoduchosť inštalácie do podlahy zvládne každý šikovnejší majster
  • možnosť nainštalovania podlahového kúrenia pod akúkoľvek plávajúcu podlahu
  • bezúdržbovosť a bezporuchovosť
Ďakujeme Vám, že nakupujete naše výrobky.